Menu

Mama Na Zakupach

Recenzja segregatora "Jestem w ciąży"

kasiulkowelove

Ciąża jest nie tylko czasem  oczekiwania przez każdą kobietę na pojawienie się dziecka na świecie, jest to także okres przygotowań do wielkiego wydarzenia jakim jest poród. Przed każdą kobietą mnóstwo zadań do zrealizowania i terminów do dopilnowania. 

Przedstawiam Ci "narzędzie", które pomoże Ci przeżyć ciążę bez poczucia chaosu. Dzięki temu segregatorowi nie tylko nie przegapisz terminów ważnych badań, ale również dowiesz się wiele praktycznych informacji na temat swojej ciąży. 

IMG_20171101_114632

Autorem tego dzieła jest blogerka MamaGinekolog - Nicol Sochacki - Wójcicka, lekarka i mama. Na jej stronie https://mamaginekolog.pl/ znajdziesz wiele rozmaitych i praktycznych rzeczy dla siebie od przypinek, poprzesz torby, aż po segregatory. 
Nicol przede wszystkim prowadzi bardzo ważną akcję, która wspiera kobiety w ciąży, a także edukuje otoczenie, jak należy traktować kobiety ciężarne, informuje innych o prawach i przywilejach  ciężarnych. 

W środku segregatora "Jestem w ciąży", na jego okładce znajduje się miejsce na kartę ciąży, która jest zawsze pod ręką. 

IMG_20171101_114710
Dalej znajdziemy przekładkę "na kolejną wizytę", w której możemy przechowywać aktualne wyniki badań, skierowania i recepty. Na odwrocie karty znajduje się tabelka na zapisywanie terminów kolejnych wizyt. 

Kolejne zakładki, które znajdują się w segregatorze to: podstawowe badania z krwi, badania moczu, obowiązkowe badania USG w ciąży, badania profilaktyczne oraz wczesnej ciąży, karty wypisowe i konsultacje specjalistyczne i konsultacje specjalistyczne, badania do przyjęcia do porodu. Znajdują się również dodatkowe kartki na notatki. 

IMG_20171101_114816

Bardzo przydatne są opisy, które znajdują się na odwrocie każdej przekładki, a także karty zawierające wyjaśnienia poszczególnych badań, norm.. Na tylnej okładce segregatora znajduje się miejsce na zdjęcia USG .

Uważam, że taki segregator to ułatwienie dla każdej kobiety - pozwala na porządek w dokumentach, wszystko może być fajnie poukładane :) Ułatwia to wyszukanie potrzebnych badań w mgnieniu oka. 

IMG_20171101_115132

Segregator "Jestem w ciąży" ma idealny format A5. 

Cena takiego segregatora wynosi 49zł.

A w zestawie 75zł - w skład którego wchodzą: segregator, torba bawełniania z napisem #jestem w ciąży, przypinka, magnes na samochód, magnes na lodówkę, naprasowanka i zestaw naklejek

 Nasuwa się pytanie: czy to dużo? 
Jest to kwestia na pewno indywidualna. 

Moim zdaniem jakoś wykonania i duża dawka wiedzy merytorycznej, a także porządek w medycznej dokumentacji są tego warte :) 

 

Polecam również Segregator #jestem dzieckiem

© Mama Na Zakupach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci